Vysoko personalizované látkové darčeky

Keď ide o rozmaznávanie našich zákazníkov, či už pri špeciálnych príležitostiach, alebo ako predvoj počas veľtrhov, vždy je užitočné mať možnosť zanechať darček, ktorý nám umožní, aby sme si ho zapamätali.

Reklamné darčeky sú v skutočnosti veľmi jednoduchou, ale mimoriadne účinnou marketingovou aktivitou. Najmä v posledných rokoch, keď environmentálne povedomie rastie aj v rámci firemnej etiky, sa reklamný textil teší veľkému úspechu. Prečo? Pretože textílie vydržia dlhšie ako perá a predovšetkým preto, že umožňujú veľmi vysoký stupeň prispôsobenia a vynikajúcu výťažnosť. Najmä v prípade reklamného textilu je vždy tendencia vybrať si medzi potlačou a výšivkou, čo sú dve najobľúbenejšie možnosti.

Túto otázku nám často kladú. Výšivka sa vzťahuje na oblečenie, ktoré má na tkanine našitý vzor alebo logo. Potlač je, keď sa vzor alebo logo vytlačí priamo na odev.

Reklamné textilné darčeky: je lepšie tlačiť alebo vyšívať personalizáciu?

Tlač aj vyšívanie majú svoje výhody aj nevýhody. Tento krátky odsek poukazuje na rozdiel medzi týmito dvoma metódami, aby vám pomohol určiť, ktorá z nich je vhodná pre vás a pre reklamné darčeky pre vašich zákazníkov.

Potlač tričiek pre ženy a deti
Potlač tričiek sa často uprednostňuje na reklamné alebo propagačné účely

Začnime s tlačou

Tlač sa často uprednostňuje na reklamné alebo propagačné účely. Je to preto, že je lacný a zvládne zložitejšie dizajnérske práce oveľa lepšie ako vyšívanie. Tlač dobre funguje s väčšími vzormi a lepšie zvláda jasné farby. Má tendenciu odolávať oveľa viac ako výšivka, preto sa potlač tak často používa v reklame, ale aj pri firemných úpravách (uniformy a nášivky na saká). Tlač sa najčastejšie používa na grafiku tričiek. Logo vytlačené na firemnom oblečení vyzerá čisto a pri správnom umiestnení je šikovným spôsobom, ako sa zviditeľniť. Niektorí ľudia dávajú prednosť potlači pred výšivkou na tričkách s nízkou gramážou, pretože výšivka môže ťahať za látku a spôsobiť mikrotrhliny. Oblečenie s potlačou sa často kupuje vo veľkom a je cenovo výhodné. Okrem toho sú ručne kreslené alebo zložité vzory vhodnejšie na tlač ako na vyšívanie, čo z nich robí najlepšiu techniku na vysokokvalitnú personalizáciu. Sú vhodné aj na drobné firemné darčeky, ako sú tašky alebo plátenné nákupné tašky.

Potlač tričiek
Potlač tričiek je skvelý spôsob, ako pomôcť ľuďom identifikovať vašu vec alebo organizáciu

Výšivka je ideálna na vytvorenie loga na hrubšom oblečení alebo uniformách, prípadne na špecifických predmetoch, ako sú polokošele alebo svetre. Výšivky na oblečení sú trvácne a pomerne odolné. Výšivka môže stáť podstatne viac ako tradičná tlač, ale vďaka trvanlivosti je z dlhodobého hľadiska cenovo dostupná. V prípade väčších vzorov však odporúčame skôr tlač ako vyšívanie. Nie všetky vzory sú vhodné na vyšívanie, preto by ste s tým mali počítať. Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, vyhnite sa silnému tieňovaniu a používaniu zložitých farebných paliet.

Typické použitie tlače v reklamných darčekoch

Potlač tričiek je ideálna na propagačné podujatia. Sú skvelým spôsobom, ako pomôcť ľuďom identifikovať vašu vec alebo organizáciu a ako si niečo odniesť domov. Personalizované oblečenie pôsobí ako chodiaca reklama. Potlač tričiek je lacná, preto sa často nakupuje vo veľkom.

YouTube video
Vlastné reklamné darčeky TailorMADE

Potlač tričiek je obľúbená u podnikov a charitatívnych organizácií. Bežne sa využíva aj pri špecifických podujatiach, ako sú firemné dovolenky alebo cestovné konferencie. Sú preto vynikajúcim spôsobom, ako spustiť grafiku na špecializovaných podujatiach.

Typické použitie výšiviek na reklamné darčeky

Ako sme už uviedli, vyšívanie si vyžaduje použitie kvalitného a hrubšieho odevu, ako je mikina, polokošeľa alebo mikina s kapucňou, prípadne látková taška. Je to preto, že tenší odev môže pri pokuse o vyšívanie ťahať látku. Typické použitie výšivky je na menšie logá alebo vzory. Mnohé spoločnosti sa rozhodujú pre výšivky na uniformy viac ako pre reklamné darčeky. Je to preto, že výšivka vyzerá profesionálne a dodáva odevu pevnejší pocit. Výšivka má dlhú životnosť a praním nevybledne. Z tohto dôvodu niektorí tvrdia, že vyšívanie je oveľa lacnejšie ako tlač, ale v prípade reklamných darčekov odporúčame používať túto techniku na malé predmety, ako sú nášivky alebo textil, ktorý sa často perie, napríklad tašky.

Články z rovnakej kategórie: